20 July 2012

Do something to pass the time!

Pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, ojjj nieee, (choć dziś na pewno jest ładniej niż przez ostatnie 2/3 dni) dlatego trzeba coś robić by wypełnić czas wolny, który najcześciej siedząc w domu spędzamy przed kompem czy TV. Jest to też super opcja, gdy wyjeżdzamy z rodziną czy przyjaciółmi na wakacje! Znacie grę planszową Scrabble? Po co ja się w ogóle pytam!!! Chyba nie ma nic lepszego, jeżeli chodzi o tego typu gry! :)


........


The weather is not good enough recently in Poland to go on holidays at the lake or seaside so we have to do sth to fill up our free time with creative things. It's just one of those things - board game called SCRABBLE. Do you know that? Oww, what a question! I'm sure you're also really fond of playing it like me! I suppose it's one of the graetest board game ever! :) Not only is it a great fun but also perfect way to know some new words. :) reaaaaaaaally like playing it so as you can see the wrapper is a little bit used. | Trochę się gra to i pudełko starte być musi.


 Me and my friends spent a great time on playing it last summer.

My best friend's nickname. :)What kind of games do you like to play? :)
See you next time!

Z.

P.S. Owww, Monopoly is another excellent board game too! :D

1 comment:

  1. zawsze jak jest brzydka przypominam sobie że miałam kupić jakąś grę;) także kończy się zazwyczaj na oglądaniu seriali :D

    ReplyDelete